15 Мар

Народний депутат України по виборчому округу №208 Валерій Давиденко подарував сучасне обладнання Борзнянській центральній районній лікарні.

 

Портативний апарат ультразвукової діагностики, геманалізатор крові, електрокардіограф допоможуть медикам своєчасно діагностувати різноманітні захворювання і рятувати людські життя.

Віднині жителі району матимуть можливість безкоштовно обстежуватися безпосередньо в селах і не їхати до райцентру, витрачаючи кошти та гаючи час на дорогу.

Апаратура ж не тільки дороговартісна, але й вкрай необхідна. Бо, як поінформувала головний лікар Борзнянської центральної райлікарні Тетяна Стовба, на придбання обладнання, оновлення матеріально-технічної бази закладу та інші капітальні видатки цьогоріч (як і торік) в бюджеті не передбачено жодної гривні.

Стан здоров’я жителів Борзнянщини дедалі погіршується. На диспансерному обліку із серцево-судинними недугами нині перебуває понад вісім тисяч мешканців району різного віку. Отож виявлення захворювання на ранніх стадіях запобігатиме тяжким ускладненням, інфарктам та інсультам.

Новітнє переносне обладнання, за словами Тетяни Олексіївни, неоціненний подарунок як для медиків, так і для селян.

– Без перебільшення, мобільна амбулаторія на колесах допоможе врятувати не одне людське життя, – зазначає Тетяна Стовба.

Графіки планового обстеження сільчан фахівцями ЦРЛ є на всіх фельдшерсько-акушерських і фельдшерських пунктах району: люди знають, коли і в якому населеному пункті можна пройти процедури. Особливо це важливо за умови скорочення сільських автобусних рейсів.

– Якісні медичні послуги повинні бути доступними кожному жителю найвіддаленіших сіл та хуторів, – наголосив на зустрічі з медиками народний депутат України Валерій Давиденко. – Селяни обстежуватимуться за місцем проживання, а не їхатимуть за 20 – 30 кілометрів до райцентру, щоб зробити кардіограму серця чи аналіз крові.

mob_obl_1

У рамках ініційованого народним обранцем проекту «Мобільна медицина – у кожне село» такі пересувні комплекси торік передані Менській та Ічнянській центральним райлікарням. На черзі – Бахмацька, Талалаївська і Куликівська ЦРЛ, які знаходяться в межах округу №208. У Мені апарат УЗД отримало пологове відділення, клініко-ді­агностична лабораторія – експрес-індикатор АК-11А, а центр первинної медико-санітарної допомоги – апарат ЕКГ.

Валерій Давиденко переконаний, що на часі і прийняття закону про сільську медицину, суть якого – мораторій на закриття ФАПів та лікарських амбулаторій.

Ольга ЧЕРНЯКОВА. Фото Тетяни ТЕРЕЩЕНКО та Валерія ТИХОНОВА

mob_obl_2Завідувач акушерсько-гінекологічного відділення Менської ЦРЛ Олег Тимошенко проводить огляд на новому апараті УЗД менянки Ольги Песоцької, котра недавно знову стала мамою.