15 Мар

boroznyanskiy_likar_1Портативний апарат ультразвукової діагностики, геманалізатор крові, електрокардіограф допоможуть медикам своєчасно діагностувати різноманітні захворювання і рятувати людські життя. Віднині жителі району матимуть можливість безкоштовно обстежуватися безпосередньо в селах і не їхати до райцентру, витрачаючи кошти та гаючи час на дорогу.

Апаратура ж не тільки дорогої вартості, але і вкрай необхідна. Бо, як поінформувала головний лікар Борзнянської центральної районної лікарні Тетяна Стовба, на придбання обладнання, оновлення матеріально-технічної бази закладу та інші капітальні видатки цьогоріч (як і минулого року) в бюджеті не передбачено жодної гривні.

Стан здоров’я жителів Борзнянщини дедалі погіршується. Тільки торік діагностовано 51 інфаркт та 73 інсульти (є й летальні випадки). На жаль, серцево-судинні недуги в останні роки молодшають. На диспансерному обліку із такими захворюваннями нині перебуває понад 8 тисяч мешканців району різного віку. Новітнє переносне обладнання, за словами Тетяни Олексіївни, є неоціненним подарунком як для медиків, так і для селян.

– Без перебільшення, це – своєрідна мобільна амбулаторія на колесах, яка допоможе врятувати не одне boroznyanskiy_likar_2людське життя, — зазначає Тетяна Стовба.

Графіки планового обстеження сільчан фахівцями ЦРЛ є на всіх фельдшерсько-акушерських і фельдшерських пунктах району: люди знають, коли і в якому населеному пункті можна пройти процедури. Особливо це важливо за умови скорочення сільських автобусних рейсів.

— Якісні медичні послуги повинні бути доступними кожному жителю найвіддаленіших сіл та хуторів, — наголосив на зустрічі з медиками народний депутат України Валерій Давиденко. – Селяни обстежуватимуться за місцем проживання, а не їхатимуть за 20-30 кілометрів до райцентру, щоб зробити кардіограму серця чи аналіз крові.

У рамках ініційованого Валерієм Давиденком проекту «Мобільна медицина – у кожне село» такі пересувні комплекси торік передані Менській та Ічнянській центральним районним лікарням. На черзі – Бахмацька, Талалаївська і Куликівська ЦРЛ, які перебувають в межах округу № 208.

Валерій Давиденко переконаний, що на часі і ухвалення закону про сільську медицину, суть якого – мораторій на закриття ФАПів та лікарських амбулаторій.

Ольга Чернякова
Фото Тетяни Терещенко

Источник